RSS

Інформаційні інтернет-технології та імідж міста не роздільні

В повідомленні нашої газети від 1 грудня 2011 року № 48 в розділі «Коротко про різне» ми обіцяли розповісти про запровадження в районі проекту „Моє місто найкраще”, який став переможцем 8-го обласного конкурсу розвитку територіальних громад.Даний проект є нероздільною частиною інтернет-сторінки Гайсинської міської ради. Тож про шляхи формування електронного інформаційного проекту нашого міста розповідає один з найактивніших депутатів міської ради, ініціатор написання і запровадження проекту „Моє місто найкраще” – Мельник Руслан Леонідович.

Останніми роками депутати міської ради і особливо міський голова Гук А. І. особливу увагу приділяють створенню позитивного інформаційного іміджу нашого міста, що займає першочергове місце в міських програмах соціально-економічного розвитку, як на поточний рік так і на наступні роки.
Надійним шляхом досягнення цієї мети є застосування і розвиток сучасних технологій та інструментів інформування про діяльність міської влади і життя громади, зокрема, мережі Інтернет та електронної системи зв’язків з громадськістю.
Відкритим і загальнодоступним джерелом інформації про наше місто, а також універсальним засобом комунікації з членами міської територіальної громади слугує офіційна Інтернет-сторінка міської ради, яку протягом 2011 року відвідало майже 30 тисяч користувачів Інтернету нашого міста, області, близького та дальнього зарубіжжя.
Ця статистика в черговий раз підтверджує, що сторінка Гайсинської міської ради в Інтернеті є найефективнішим інструментом популяризації нашого міста.
Інтернет-сторінка міської ради була створена в 2005 році, коли наше місто Гайсин з ініціативи міської влади та за підтримки управління економіки Гайсинської райдержадміністрації одним із перших долучилося до участі реалізації проекту «Запровадження аналітично-інформаційної системи (АІС) «Інтернет-управління» в забезпеченні ефективної взаємодії органів влади, населення та бізнес-структур територіальної громади міста Гайсина», який став переможцем першого обласного конкурсу розвитку територіальних громад, а також призером Всеукраїнського конкурсу, що проводився Міністерством транспорту та зв’язку України в 2006 році.
В 2010 році її було вдосконалено та максимально адаптовано до сучасних умов.
Працюючи над розробкою і вдосконаленням ефективної та дієвої ВЕБ-сторінки, міська влада нашого міста спільно з ініціативними підприємцями ставили і ставлять перед собою конкретні цілі: сприяти діяльності підприємницьких структур міста та району, покращити інвестиційну привабливість міста, привернути увагу туристів, активізувати співпрацю з громадою.
На сьогоднішній день ВЕБ-сторінка (www.mr.gov.ua) є офіційним сайтом Гайсинської міської ради. ЇЇ технічний супровід здійснює міський інформаційний центр спільно з активною командою підприємців.
Оперативність та зміст повідомлень контролюють депутатські комісії, які надають також методичну допомогу щодо наповнення сайту інформацією як  політичного, так і економічного спрямування.
Офіційна Інтернет-сторінка міської ради (www.mr.gov.ua) створює унікальні можливості для популяризації міста, розповсюдження інформації про його економічне, соціальне, культурне життя, а також, що особливо актуально, рекламує його туристичні та бізнесові можливості.
ВЕБ-ресурс постійно і оперативно оновлюється, позиціонуючи місто, перш за все, як господарський суб’єкт.
Міська сторінка сприяє реалізації одного із важливих завдань стратегічного планування розвитку міста – залучення внутрішніх та зовнішніх інвестицій, особливо, після завершення реалізації в 2011 році проекту «Моє місто – найкраще», який став переможцем 8-го обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад.
Він став невід’ємною складовою частиною міської Інтернет-сторінки, реалізація якого дала можливість розробити електронну бізнес-схему нашого міста, на якій розмістили за місцем їх знаходження підприємства, організації та установи, що потребують інвестиційних вливань.
Всілякі капіталовкладення, особливо на певній території, пов’язані з ризиком. Але окрім реальних ризиків, будь-який інвестор стикається з не менш важливою проблемою – браком необхідної інформації про стан економіки міста, регуляторну політику, уповноважених приймати рішення осіб.
Саме створення такої електронної бізнес-схеми і розміщення її як окремий розділ ВЕБ-сторінки міської ради сприятиме інформованості потенційних інвесторів щодо вільних земельних ділянок, вільних приміщень, неефективно працюючих підприємств та бізнес-стректур, розроблені інвестиційні проекти, прийняті рішення та розпорядження міською радою, розробки Стратегічного плану розвитку міста, загальноміські програми.
Багата історична спадщина та нові цінові нововведення в місті спонукають до створення потужної інфраструктури. Тож інформація про визначні історичні події та факти, пам’ятники, музеї міста є також досить цікавою, яка містить  дані про їх конкретне місце розташування.
Офіційна ВЕБ-сторінка  (www.mr.gov.ua)  з створеною електронною  бізнес – схемою (www.map.mr.gov.ua) є дієвим інструментом покращення інформування членів громади про роботу органів місцевого самоврядування, що сприяє активізації співпраці міської ради і жителів міста.

haisyn.com проект “Моє місто найкраще”

Важлива роль відводиться офіційному сайту для постійної співпраці депутатського корпусу міської ради, її апарату з журналістами міськрайонної газети «Гайсинський вісник» та районного видання «Трибуна праці». Саме використовуючи інформацію розміщену на сайті, яка систематично оновлюється, журналісти можуть працювати оперативніше і ефективніше.
В сьогоднішніх умовах електронна інформація через Інтернет набуває нечуваного розмаху. Тож діюча Інтернет-сторінка міської влади (www.mr.gov.ua), її додатки у вигляді електронної бізнес-схеми (www.map.mr.gov.ua) надають можливість ефективно формувати імідж нашого міста, рекламувати його інвестиційні та туристичні можливості, інформувати членів міської громади про події міста, тобто забезпечувати присутність нашого славного міста Гайсина у світовому інформаційному просторі.
Прогресивність нашого мера Гука Анатолія Ілліча щодо розвитку в місті інформаційних Інтернет-технологій сприятиме створенню за прикладом обласного центру «смарт-сіті», що у перекладі з англійського означає «розумне місто».
Саме так сьогодні називають нові тенденції в розвитку міст, які передбачають досить дієвий, сучасний напрямок соціально-економічного спрямування – поглиблення розвитку інформаційних технологій.
Тож серед основних планів міської ради на 2012 рік розширення внутрішнього порталу, баз  даних,  геоінформаційної системи нашого міста.
Прогнозується створення протягом року нового он-лайн (цілодобового) – ресурсу, який надасть можливість отримувати членам міської громади інформацію про роботу відділів міської ради і комунальних підприємств міста не виходячи з дому, тобто дізнатися щодо тарифів на основні види комунальних послуг, проведені тендерні процедури, вільні земельні ділянки та багато іншої цікавої інформації.
Особливої уваги заслуговує встановлення веб – камер на центральній площі міста з цілодобовим показом в Інтернет-мережі.
Тобто планів на майбутнє не менше зробленого.
Насамкінець вітаю всіх членів міської і районної територіальної громади з Новим роком і бажаю Всім здоров’я і нових досягнень.

Print Friendly

Ви можете залишити ваш коментарій нажче.

Залишіть будьласка коментарій

Введіть цифри з малюнку: