RSS

Гайсинська ОДПІ інформує: До уваги громадян та приватних підприємців: особливості оподаткування нерухомості у 2016 році.

 Нагадаємо, в цьому році фізичні особи – підприємці та громадяни сплачуватимуть податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за ставками та з використанням пільг, які були встановлені рішеннями міської та сільських (селищних) рад у 2015 році.
Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток. Для фізичних осіб база оподаткування визначається податковим органом на підставі даних Держреєстру речових прав на нерухоме майно або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.
Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється податковим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.
Після обчислення суми податкового зобов’язання податковий орган до 1 липня 2016 року надсилає фізичним особам податкове повідомлення-рішення за місцем податкової адреси фізичної особи (місцем реєстрації). З дня вручення податкового повідомлення-рішення фізичним особам необхідно сплатити визначену суму податку протягом 60 днів.

На теренах  Гайсинщини активізовано профілактичну роботу з легалізації тіньових робочих місць

В нашій державі, зокрема й у Гайсинському районі гостро стоїть питання щодо виведення заробітної плати найманих працівників з «тіні».
З цією метою керівництво податкової інспекції спільно з керівниками місцевої,  виконавчої влади та самоврядування регулярно проводить робочі зустрічі з суб’єктами підприємництва, які нараховують заробітну плату найманим працівникам нижче законодавчо встановленого мінімуму.
Адже мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може здійснюватися оплата за виконану працівником місячну, погодинну норму праці (обсяг робіт). Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, яка обов’язкова на всій території України для виплати підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності і фізичними особами – підприємцями найманим працівникам. Тому суб’єкти господарської діяльності повинні забезпечити своїм працівникам мінімальний розмір заробітної плати, розмір якої з 1 січня 2016 року становив 1378 грн. на місяць, у погодинному розмірі – 8,29 грн., а з 1 травня становить – 1450 грн. на місяць, або  у разі погодинної оплати праці – 8,69 грн. за годину.
Тому постійно проводяться зустрічі з підприємцями , в ході яких обговорювалися питання щодо детінізації заробітної плати та приведення її розміру до середньообласного показника по галузях.
Під час таких зустрічей виступаючі зазначали, що одним із пріоритетних напрямів державної політики у сфері праці є детінізація заробітної плати, адже з початку року на законодавчому рівні знижено навантаження на заробітну плату (зменшення ставки єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до 22 відс.), відповідно, очікується підвищення роботодавцями заробітної плати найманим працівникам. Водночас легалізація тіньових робочих місць та офіційна виплата заробітної плати згідно з діючими нормативними актами сприятиме збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів.
При цьому було зауважено, що для того, щоб втримати своїх працівників, роботодавці повинні не лише забезпечувати виплату заробітної плати у мінімальному розмірі, а підвищувати її до середньообласного показника по галузях економіки.
До відома присутніх суб’єктів господарювання довели, що з 11 березня 2016 року окрім адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, яку несли посадові особи, будуть застосовуватись також фінансові санкції і до підприємств.

Розміри ставок рентної плати за спеціальне використання води

З 1 січня 2016 року Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015№909-VIII змінено ставки рентних платежів, зокрема, рентної плати за спеціальне використання води.
Розміри ставок рентної плати за спеціальне використання води встановлені п. 255.5 ст. 255 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Зокрема, – у п.п. 255.5.1 п. 255.5 ст. 255 ПКУ зазначені розміри ставок рентної плати за спеціальне використання поверхневих вод в залежності від басейну річок, включаючи притоки всіх порядків, – у п.п. 255.5.2 п. 255.5 ст. 255 ПКУ – розмір ставок рентної плати за спеціальне використання підземних вод в залежності від регіону.
Визначено також ставки рентної плати за спеціальне використання води, яка входить виключно до складу напоїв: – 42,82 гривні за 1 куб. метр поверхневої води; – 49,94 гривні за 1 куб. метр підземної води (п.п. 255.5.6 п. 255.5 ст. 255 ПКУ).
Житлово-комунальні підприємства застосовують до ставок рентної плати коефіцієнт 0,3 (п. 255.7 ст. 255 ПКУ).
За умови використання води з каналів платниками рентної плати застосовуються ставки рентної плати, встановлені за спеціальне використання води водного об’єкта, з якого забирається вода в канал (п. 255.9 ст. 255 ПКУ).
Якщо платник використовує воду із змішаних джерел водопостачання, застосовуються ставки рентної плати, встановлені для джерел, з яких формуються (наповнюються) змішані джерела (п. 255.10 ст. 255 ПКУ).

Порядок перевірок контрольованих операцій набрав чинності 10 травня 2016 року

Гайсинська ОДПІ повідомляє, що Міністерство фінансів України наказом від 10.03.2016 р. №344 затвердило Порядок проведення перевірок платників податків з питань повноти нарахування і сплати податків під час здійснення контрольованих операцій. Цей Порядок набрав чинності 10 травня 2016 року.
Перевірка контрольованих операцій є документальною позаплановою перевіркою та не перевищуватиме 18 місяців. При цьому кожні 6 місяців проведення перевірки контрольованих операцій контролюючий орган, яким проводиться така перевірка, надає платнику податків інформацію в довільній формі про поточний стан проведення перевірки в порядку, визначеному ст. 42 Податкового кодексу України.
У разі необхідності отримання інформації від іноземних державних органів, проведення експертизи та/або перекладу на українську мову документів, необхідних для дослідження відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки», строк проведення перевірки за рішенням керівника (заступника керівника) ДФС може бути продовжений на строк, що не перевищує 12 місяців.
Якщо за результатами перевірки контрольованих операцій виявлено, що умови контрольованої операції відрізняються від умов, які відповідають принципу «витягнутої руки», що призвело до заниження суми податку, складається акт перевірки. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.
У разі незгоди платника податків або його представників із висновками перевірки чи фактами й даними, викладеними в акті про результати перевірки, вони мають право подати свої заперечення до контролюючого органу, який проводив перевірку, протягом 30 календарних днів із дня отримання акта, які в разі їх подання є невід’ємною частиною (додатком) акта перевірки.

 

Print Friendly

Ви можете залишити ваш коментарій нажче.

Залишіть будьласка коментарій

Введіть цифри з малюнку: