RSS

Гайсинська ОДПІ інформує: Особливості декларування доходів громадян у 2017 році

Гайсинська ОДПІ нагадує, що з 1 січня 2017 року розпочалась кампанія декларування доходів, отриманих упродовж 2016 року. Підрозділи фіскальної служби чекають, насамперед, тих громадян, котрі зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору. Перш за все, це громадяни, які отримали минулого року доходи: від продажу рухомого та нерухомого майна, у вигляді спадщини, доходи від здавання в найм нерухомого майна.
Водночас звертаємо увагу, що з переліку „обов’язкових” декларантів цього року виключено громадян, котрі отримували доходи від двох і більше податкових агентів. Зазначена новація виникла у зв’язку із впровадженням ставки податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18 відсотків та скасуванням пп. “є” п. 176.1 ст. 176 Податкового кодексу України.

Форма декларації про майновий стан і доходи також зазнала змін. У оновленому вигляді її можна завантажити з веб-порталу ДФС України за гіперпосиланням:
http://sfs.gov.ua/elektronni-formi-dokumentiv/podatok-na-dohodi-fizichnih-osib/

Декларації подаються за звітний період, що дорівнює календарному року:
– для фізичних осіб – до 01 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV Податкового кодексу України – зокрема, у разі реалізації платником податку права на податкову знижку, в такому випадку декларацію можна подавати до кінця року;

– для фізичних осіб – підприємців – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
За вибором платника податків декларації можна подати за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.

У центрах обслуговування платників податків для комфортного звітування громадян у разі необхідності можна отримати безкоштовні консультації та допомогу в заповненні декларації.

Про внесення змін до Податкового кодексу України.

Єдиний податок

Ставки податку

Розмір ставок єдиного податку (далі – ЄП) для платників 1-3 груп не змінюється, але для платників 1-ї групи змінюється база для оподаткування.

Згідно із Законом №1791 ставки ЄП з 01.01.2017 р. застосовуватимуться:

– для І групи –  у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;

– для ІІ групи — у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінзарплати, встановленої законом на 1 січня звітного року;

– для ІІІ групи — у відсотках до доходу.

Відповідні зміни внесені у п. 293.1 та у пп. 1 п. 293.2 ПКУ.

Оскільки на 01.01.2017 р. розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1600 грн, а розмір мінімальної зарплати – 3200,00 грн, то максимальна ставка ЄП:

для платників І групи – 160 грн на місяць,

для платників ІІ групи – 640 грн. 

Це максимальна ставка, а реальну для кожної адміністративно-територіальної одиниці встановлюють органи місцевого самоврядування.

За звичайних умов ці ставки мали бути визначені ще до 15.07.2016 року, спираючись на норми ПКУ, які діяли на той момент.

Але, оскільки мінімальна зарплата раптом зросла в два рази (чого у першій половині 2016 року законодавці і урядовці передбачити не могли), в ПКУ внесено дві тимчасові норми щодо розміру ставок ЄП у 2017 році.  

Як і в минулому році, місцеві ради отримали право переглядати ставки ЄП для 1-2 груп протягом звітного податкового року, на який вони встановлені. Тобто, в 2017 році до прийнятих рішень органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків і зборів, не застосовуються вимога, щодо оприлюднення за шість місяців до початку нового бюджетного періоду ставок, пільг  (п. 4 розділу ІІ Закону № 1791).

Згідно з п. 3 розділу ІІ Закону №1791, до прийняття місцевими радами нових рішень щодо ставки з ЄП у 2017 році, платники даного податку I групи застосовують вже визначену для них на цей рік ставку податку із застосуванням коефіцієнта 0,5.

Для платників єдиного податку ІІІ групи ставки не зміняться. Як й у 2016 році, у 2017 році, для ІІІ групи (платників ПДВ) ставкабуде 3%, для ІІІ групи (неплатників ПДВ) – 5% від усієї суми оподаткованого доходу.

Не омине збільшення податкового навантаження 4 групу ЄП. Так, за Законом №1791:

– для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також сільськогосподарських угідь, що перебувають в умовах закритого ґрунту) розмір ставок податку з одного гектара буде встановлено на рівні 0,95 (у 2016 році – 0,81);

– для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, –  0,57 (у 2016 році – 0,49);

– для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) – 0,57 (у 2016 році – 0,49);

– для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, – 0,19 (у 2016 році – 0,16);

– для земель водного фонду ставка залишиться на рівні 2,43;

– для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди – 6,33 (у 2016 році – 5,4).

При цьому  з 2017 року прибрано норму пп. 292-1.3 ПКУ, яка передбачала, що підставою для нарахування ЄП платникам 4 групи є дані державного земельного кадастру та/або дані з державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Водночас скасовано обов’язок щомісячно (а також за запитом) надавати відповідну інформацію податківцям органами держвлади, які ведуть зазначені кадастр та реєстр, з метою визначення розміру ЄП.

Однак, як і раніше, за пп. 295.9.5 ПКУ, платники ЄП 4 групи зобов’язані подавати в органи ДФС додаток до декларації під назвою «Відомості про наявність земельних ділянок», у якому щодо таких ділянок зазначаються не тільки правовстановлюючі документи, а й дані про державну реєстрацію цих прав, і кадастровий номер земельної ділянки (за наявності).

Print Friendly

Ви можете залишити ваш коментарій нажче.

Залишіть будьласка коментарій

Введіть цифри з малюнку: