RSS

Гайсинська громада вшанувала пам’ять поета Василя Стуса

Сьогодні міський голова Анатолій Гук взяв участь в мітингу-реквіємі вшанування пам’яті нашого видатного земляка, незламного лицаря правди і свободи, видатного поета, перекладача, прозаїка, мислителя, літературознавця, правозахисника Василя Семеновича Стуса!
В заходах взяли участь заступник міського голови Ігор Пашистий, депутат Гайсинської міської ради Олександра Максимчук, начальник відділу культури Гайсинської міської ради Микола Ричков, заступник голови РДА Дмитро Альчук, громадськість, ЗМІ.
Василь Стус – український поет, дисидент, борець за незалежність України, а передусім наш земляк. Його творчість була заборонена та частково знищена, а він сам був засуджений до 10 років примусових робіт і 5 років заслання.

4 вересня 1985 року Василь Стус помер у тюремному карцері табору особливого режиму в Російській Федерації. Спочатку поховали його на табірному цвинтарі в Пермській області, однак, у 1989 році поета перепоховали в Києві на Байковому кладовищі.
У 1991 році Василь Семенович став Лауреатом Державної премії імені Тараса Шевченка, а у 2005 році йому посмертно присвоїли звання Героя України.
“Вшануємо пам’ять нашого земляка, ім’я якого на віки стало символом духовної незламності та свободи українського народу, закарбувалось червоним рядком у пантеоні його героїв”, – сказав очільник Гайсинської громади Анатолій Ілліч.
Користуючись нагодою, міський голова проінспектував роботу школи-садочка ім. Василя Стуса, відвідав тематичну виставку ” Дари осені”, поспілкувався з учнями, привітавши їх з початком навчального року та побажавши високих балів та старанного навчання.