RSS

30-та річниця Незалежності України у Гайсинській громаді

Здавна українці боронили свої права та свободи, постійно стикаючись із зовнішнім опором та внутрішніми незгодами. 30 років потому нездійснена мрія багатьох патріотів-сподвижників втілилася в життя: Наша країна стала вільною та незалежною Україною: з своєю власною історією і національною символікою! Державний прапор є національним символом нашої держави, адже під ним українці йшли до проголошення самостійності, тому для України як держави, яка має давнє історичне коріння та прагне стати повноправним членом Європейського Союзу, природним має бути вияв пошани до своєї національної символіки.

30-й рік Незалежності України для Гайсинської громади набув дуже особливого значення, оскільки протягом останнього року відбулась остаточна децентралізація міста і села, у результаті чого утворилась одна із найбільших об’єднаних територіальних громад у Вінницькій області. Наша громада досить молода, але дуже і дуже перспективна на чолі з Анатолієм Гуком.

Анатолій Гук з 2006 р. незмінно працює на посаді гайсинського міського голови, це найстарший міський голова в області і, можливо, в усій Україні. Анатолія Ілліча в Гайсині поважають як людину принципову, справедливу, чуйну, дбайливого і працьовитого господаря. Анатолій Гук неодноразово нагороджувався почесними грамотами Вінницької обласної державної адміністрації та обласної ради, грамотами та подяками районних громадських організацій, а в 2009 р. став лауреатом обласного конкурсу «Людина року» в номінації «Міський голова». У 2012 р. Анатолію Іллічу Гуку присвоєно звання «Почесного громадянина міста Гайсина».

Цікавою віхою в історії міста Гайсина стало затвердження 24 липня 1998 року місцевою владою нового герба міста, який символізує силу і міць влади, волелюбність і добробут населення краю.

У жовтні 2017 року в Гайсині відкрито Алею Слави та Парк пам’яті і слави Героїв-учасників АТО, а також перший на той час в Україні музей АТО. На меморіальній стіні викарбовано портрети вісімнадцятьох гайсинчан, що загинули на Сході України.

Гайсин сьогодні – одне з найбільших міст Вінниччини, важливий екологічний і культурний центр області. А ще — центр укрупненого Гайсинського району, який об’єднав у собі території 14 громад.

Гайсинська міська територіальна громада утворилась відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», розпорядження голови Вінницької ОДА №388 від 15.06.2020 року «Про затвердження висновків щодо відповідності Конституції та законам України проектів рішень окремих територіальних громад Гайсинського району щодо добровільного об’єднання» та рішенням 64 сесії Гайсинської міської ради 7 скликання від 04 червня 2020 року № 1, з адміністративним центром у м. Гайсин.

В цьому році Гайсинська громада відкрила плеяду культурно-мистецьких заходів «Ти у мене єдина!» з нагоди 30-річчя Незалежності України, провівши 12 червня 2021р. V Всеукраїнський фестиваль-конкурс фольклорних колективів на приз Гната Танцюри», до 120-річчя від дня народження видатного фольклориста, на якому перемогу виборов народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль «Кумасі» с.Чагів Оратівської ТГ.

13 травня 2021 року Гайсинська громада стала переможцем у конкурсі Вінницької обласної ради «Комфортні громади», з проектом «Освітлення вулиць – крок до європейської громади», на загальну суму 598,553 тис. грн.

26 червня цього року народний аматорський хоровий колектив ім. М. Горошка Гайсинського комунального закладу «Міський будинок культури» був учасником культурно-мистецької акції «Щедрик –мелодія Вінниччини» в м. Тульчин, де було встановлено новий український рекорд. Отже, завдяки йому культурні діячі Гайсинської громади були дотичні до встановлення рекорду України з одночасного спільного виконання всесвітньовідомого твору Миколи Леонтовича «Щедрик» з найбільшою кількістю виконавців.

Знаковою подією для нашої громади було прийняття Стратегії розвитку Гайсинської міської об’єднаної територіальної громади на 15 сесії Гайсинської міської ради від 18 червня 2021 року, адже цей документ може стати рушійною силою залучення інвестицій та нових проектів. Поєднання зусиль, спрямованих на заохочення підприємництва та покращення простору в громаді, із зусиллями, спрямованими на пом’якшення несприятливого впливу на довкілля, забезпечуватиме розвиток Гайсинської громади як території з безпечним довкіллям та високими стандартами якості життя її громадянам.

Наша територіальна громада має перетворитись із об’єкта управління на суб’єкт управління і самостійно формувати свою спроможність. Органи місцевого самоврядування уже отримали нові можливості та мотив для належного виконання повноважень. Вперше в історії незалежної України територіальні громади будуть нести відповідальність за планування свого розвитку та бюджету, за економічний розвиток, залучення інвестицій та розвиток підприємництва.

З часу створення наша громада намагається впевнено крокувати у ногу із часом, заявляючи про себе хорошими справами, розвитком інфраструктури, покращенням благоустрою, активним залученням до міжнародної співпраці, бажанням по-новому жити і працювати, щоб стати потужною частиною європейської країни.

Ми об’єдналися з ціллю реалізувати свій економічний, трудовий та культурний потенціал і лише спільними зусиллями та з вірою в успіх обов’язково досягнемо поставленої мети.