RSS
3 Квітня - Результати поіменного голосування від 03 квітня 2018 рік (33 позачергова сесія Гайсинської міської ради 7 скликання) 29 Березня - РОЗПОРЯДЖЕННЯ №30-р від 29 березня 2018 року Про скликання тридцять третьої позачергової сесії Гайсинської міської ради 7 скликання 26 Березня - Результати поіменного голосування від 23 березня 2018 рік (32 сесія 7 скликання) 26 Березня - РІШЕННЯ №5 від 23 березня 2018 р. Про створення тимчасової контрольної комісії Гайсинської міської ради для перевірки якості послуг з харчування дітей та закупівельних цін на продукти в дошкільних навчальних закладах міста 19 Березня - Протокол №4 засідання конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду директора міського краєзнавчого музею Гайсинщини Гайсинської міської ради 15 Березня - Засідання комісії з проведення конкурсного добору на посаду директора міського краєзнавчого музею Гайсинщини

А Масляна іде, красне сонечко веде…

Масляна – це свято, яке пройшло до нас із сивої давнини. Це наш спадок від язичницьких часів, але збереглося й прижилося в нашого народу й після прийняття християнства. Масляна – це проводи зими й очікування тепла, весняного сонця. 26 лютого в центрі нашого міста відбувся районний захід, присвячене святкуванню Масляної. Холодний вітер не зупинив нікого – чи не весь район був на даному заході.

 Також на центральній площі були розміщенні світлиці сільських територіальних громад, із найрізноманітнішим асортиментом – від вишитої сорочки до вареників із сметаною. До речі, вареники були напрочуд смачними. Найрізноманітніші начинки й форми – навіть ситий спокусився б, покуштувати хоч маленький шматочок. А ще були млинці – символ весняного сонця і тепла. Вони були, як завжди, незамінним атрибутом Масляної.

 На площі біля районного Будинку культури розгорнулося справжнє театралізоване дійство. Дівчата закликали весну хороводами та веснянками, хлопці – жартами та запальними танцями. Зі сцени лунали українські народні пісні у виконанні кращих колективів нашого району. Жвавий інтерес у публіки визвав конкурс млинців, де учасники мали продати млинці власноруч закручені із начинкою. Перемогла та команда, яка заробила більше грошей.

 Високо над деревами клубився чорний димок – це догорало опудало зимової богині Морени. Її попіл розвіявся за вітром, а це означає, що зима, уже зовсім скоро здасть свої позиції й поступиться місцем весні.

 Масляна відбулася – весна розпочалася!

Print Friendly

Ви можете залишити ваш коментарій нажче.

Залишіть будьласка коментарій

Введіть цифри з малюнку: