RSS
18 квітня - Гайсинська ОДПІ інформує: Спадщина та подарунок, отримані з 1 січня поточного року, оподатковується по-новому. 7 квітня - Оголошення Згідно з рішенням виконавчого комітету Гайсинської міської ради № 50 від 06 квітня 2017 року оголошується проведення конкурсу на визначення виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів в м. Гайсин. 7 квітня - ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ РІШЕННЯ №50 від 06 квітня 2017 р. Про затвердження протоколу конкурсної комісії та проведення конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території міста Гайсина 10 березня - Гайсинська ОДПІ інформує: Продаж продукції тваринництва власного виробництва. 10 березня - Інформація про проведення літературно – мистецького вечора «Тарас Шевченко у моєму серці» (до 203-річниці з дня народження Т.Г.Шевченка) 9 березня - Вдячна пам’ять нащадків

А Масляна іде, красне сонечко веде…

Масляна – це свято, яке пройшло до нас із сивої давнини. Це наш спадок від язичницьких часів, але збереглося й прижилося в нашого народу й після прийняття християнства. Масляна – це проводи зими й очікування тепла, весняного сонця. 26 лютого в центрі нашого міста відбувся районний захід, присвячене святкуванню Масляної. Холодний вітер не зупинив нікого – чи не весь район був на даному заході.

 Також на центральній площі були розміщенні світлиці сільських територіальних громад, із найрізноманітнішим асортиментом – від вишитої сорочки до вареників із сметаною. До речі, вареники були напрочуд смачними. Найрізноманітніші начинки й форми – навіть ситий спокусився б, покуштувати хоч маленький шматочок. А ще були млинці – символ весняного сонця і тепла. Вони були, як завжди, незамінним атрибутом Масляної.

 На площі біля районного Будинку культури розгорнулося справжнє театралізоване дійство. Дівчата закликали весну хороводами та веснянками, хлопці – жартами та запальними танцями. Зі сцени лунали українські народні пісні у виконанні кращих колективів нашого району. Жвавий інтерес у публіки визвав конкурс млинців, де учасники мали продати млинці власноруч закручені із начинкою. Перемогла та команда, яка заробила більше грошей.

 Високо над деревами клубився чорний димок – це догорало опудало зимової богині Морени. Її попіл розвіявся за вітром, а це означає, що зима, уже зовсім скоро здасть свої позиції й поступиться місцем весні.

 Масляна відбулася – весна розпочалася!

Print Friendly
Share to Facebook
Share to Odnoklassniki
Share to MyWorld
Share to LiveJournal
Share to Yandex
Share to Google Buzz
Share to Google Plus

Ви можете залишити ваш коментарій нажче.

Залишіть будьласка коментарій

Введіть цифри з малюнку: