RSS

День пам’яті «кіборгів»: сьогодні на Гайсинщині вшанували захисників Донецького аеропорту

Сьогодні, 16 січня 2021 року, в м. Гайсин – вшанували  пам’ять захисників Донецького аеропорту. В заході взяли участь заступник голови райдержадміністрації Сергій Несвятий, голова Гайсинської міської ради Анатолій Гук, заступник голови районної ради Оксана Матвієнко, начальник відділу культури молоді і спорту Микола Ричков.

Весь світ з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року споглядав за військовим подвигом, стійкістю наших воїнів, які мужньо тримали оборону литовища, відстоюючи клаптик української землі під Донецьком.

Понад 200 захисників загинуло, більше 500 – отримали поранення, не здуваючи своїх позицій під шквальним вогнем противника. Поряд з воїнами були медики і волонтери, які під градом куль надавали допомогу, доставляли продукти і зброю, забирали поранених, кожен раз ризикуючи своїм життям.

За стійкість і незламність українських захисників аеропорту назвали «кіборгами». Вони стали символом мужності, відваги та відданості воїнів незалежної України. Фраза, яка увійшла в історію разом з подвигом бійців України – «Кіборги вистояли, не встояв бетон».

Серед «кіборгів» були і наші гайсинчани :

  • Красножон Ігор Олександрович
  • Лісовий Борис Іванович
  • Свіріпа Юрій Федорович
  • Печак Олександр Васильович.

Пам’ять про кожного «кіборга», який в надзвичайно важких умовах під нещадним вогнем, уламками бетону, в диму, голоді і холоді, проливаючи свою кров, відстоюючи плацдарм, буде жити вічно в серцях українців. Їх подвиг – безсмертний. Про нього будуть зніматись фільми та писатись книги, але, на жаль, нам не повернути вже тих кращих синів України, які загинули. Не маємо права забути всіх, хто пройшов хрещення вогнем в підвалах та руїнах Донецького аеропорту і повернувся додому. Вони – герої, вони – наші ангели-охоронці, вони робили чесно свою роботу, оберігаючи нас з вами, закриваючи своїми грудьми неньку Україну.

Вшануємо пам’ять героїв! Вони витримали – не витримав бетон!

ДАП. Пам’ятаємо…

Print Friendly

Ви можете залишити ваш коментарій нажче.

Залишіть будьласка коментарій

Введіть цифри з малюнку: