RSS

День села у Бубнівці Гайсинської ОТГ

Із запашними короваями, вишитими рушниками, народними піснями та щирою гостинністю в неділю, 15 серпня 2021 року, день села святкували у с. Бубнівка, яка відома далеко за межами України як історичний осередок українського гончарства.

У Бубнівський будинок культури завітали гості: голова Гайсинської об’єднаної територіальної громади Анатолій Гук, депутати Гайсинської міської ради Тетяна Сидорчук та Олександра Максимчук, делегації з сусідніх сіл, підприємці, представники ТОВ «ПК «Зоря Поділля» Олександр Волошин та Валентина Кирилюк, які виступили головними спонсорами свята. Від почесних гостей пролунали найщиріші слова вітань на адресу винуватців святкової події.

На святі було організовано документальні виставки про історію села Бубвнівка, про її відомих постатей та героїв. В будинку культури, гості мали нагоду побачити найкращі експонати бубнівської кераміки. Місцеві гончарі традиційно виготовляли горщики, баньки, гладущики, великі горшки «для оказій», миски; іграшки – «баранчики», «коники», «півники», «гусочки», «баришні», «москалі». Особливо славилися бубнівські миски й тарелі коричневої поливи, прикрашені квітковими орнаментами з гронами винограду. Жовтогарячі керамічні вироби орнаментувалися переважно темно-зеленим, коричневим, білим, рідше блакитним і сірим кольорами.

Запальні пісні народних колективів розповіли усю історію села. Діти, котрі мешкають у селі, показували свої таланти та організували конкурс на кращу вишиванку. Патріотична компорзиція «Діти України» та гра юного баяніста заворожили публіку і викликали шквал святкових оплесків. Тут на підростаюче покоління покладають великі надії, тому роблять усе можливе для його розвитку.

А ще у Бубнівському будинку культури, живуть дуже «веселі кумці», котрі люблять лазити по драбинах, і заглядати у Бінокль. Одна із них лазила по драбині та побачила якусь цікаву штучку у Семена, а ось яку ми можемо лише здогадатися.

А ви знаєте, що в травні 2018 року традицію орнаментального розпису бубнівської кераміки було включено до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України, що передбачає здійснення заходів з її охорони Вінницьким обласним центром народної творчості та Вінницьким осередком Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

День народження села – справжнє свято для його мешканців, а також гарний привід відпочити від буденних справ. Після завершення великого концерту, меценати організували для діток справжній святковий квест, з розвагами, вікторинами, з польовою кухнею для батьків, безкоштовним морозивом, і супер-призами за активність.

Як і очікували, свято вдалося на славу, а судячи з оплесків та посмішок – всі отримали масу задоволення!