RSS

Гайсин феєрично відсвяткував день міста

19 серпня 2021 року, Гайсин знову феєрично відсвяткував день міста, вітаючи всіх дорогих городян та гостей на колоритному святі «Наш Гайсин – перлина Поділля!». Дуже символічно, що День нашого міста проходив в плеяді культурно – мистецьких проектів «Ти у мене єдина» з нагоди відзначення 30 річниці незалежності України на Вінниччині.

Нашому славному місту Гайсину виповнився 421 рік. За історичними довідками на березі судноплавної, в той час, ріки Сіб була збудована фортеця для захисту шляху Брацлав – Умань у 90-х роках XVI століття, але перші згадки про Гайсин з’явились у 1600 році.

Походження назви нашого міста і всі вони пов’язані з буйними лісовими дібровами, що росли на нашій місцевості, яка називалася Гальщиною, можливо це і послужило назвою поселення. Також і ходили легенди про те, згорьований батько шукав в цих непрохідних лісах мисливця – сина і гукав: «Гей, син». Звідси, мабуть і назва Гейсин, а пізніше Гайсин. Існує і така версія – «Гальшин», польсько – литовська назва лісництва, яке тут розташовувалось. Але які б дослідження не проводили історики, наш Гайсин справді надзвичайно зелене місто, уквітчане яскравими барвами квітів, зеленю дерев і щирими працьовитими людьми, які щодня творили і творять його історію.

Герб нашого міста особливий, його разом з наданням Магдебурзького права 1744р., було надано Гайсину на якому було зображення срібного орлиного крила на зеленому полі, що символізувало орлину владу і силу, невтомність, мисливські угіддя і покровительство торгівлі. Тож життєвий пульс міста ніколи не був спокійний. На цьому крилі удачі Гайсин стає повітовим містом і життя його заметушилось, стали будуватись заводи, фабрики. До речі, перше підприємство міста – це паровий млин, який збудований в 1865р.

Сучасний Гайсин – промисловий центр, в якому працюють підприємства і установи, торгівля, заклади освіти і культури. Це архітектура нового покоління, яка перегукується з історичними будівлями.

А квіти – то особлива родзинка на наших вулицях і скверах. Вони розстелилися різнокольоровими барвами та створили неповторну атмосферу краси. За цим всім велика праця гайсинчан та очільника новоствореної громади – Гука Анатолія Ілліча, які докладають всіх зусиль, щоб наш Гайсин став одним з найкращих міст на Поділлі.

Після проведення територіальної реформи, місто стало районним центром, що об’єднало кілька колишніх районів, а для Гайсинської територіальної громади, яка створена восени 2020р., Гайсин став столицею 42 населених пунктів.

Нашому місту надають впевненості та гордості воїни двох військових формувань: 59 окремої мотопіхотної бригади та військової частини зв’язку А0707, що базуються у нашому Гайсині, які з честю несуть свою службу в гарячих точках сходу України.

Додає інвестиційної привабливості Гайсину і міжнародна траса М-12, якою транзитом щодня проїжджають тисячі туристів.

З нагоди дня міста на міському стадіоні «Дружба» було організовано грандіозний концерт відділом культури Гайсинської міської ради. Вулиця дарів «Прийшов до нас Медовий Спас» експонована старостинськими округами Гайсинської громади, мали на меті ознайомити гостей заходу з секретами бджільництва, всіх охочих частували солодкими яблуками і грушами, а також завітати на виставку хлібів та обжинкових вінків, так як Спас благословляє збирання не тільки меду, овочів і фруктів, а також хліба. А різноманіття народних костюмів, хусток, вишиванок, рушників надали неповторного колориту нашому святу.

В урочистих заходах з очільником Гайсинської громади Анатолієм Гуком взяли участь народні депутати України Микола Кучер та Ірина Борзова, голова Вінницької обласної державної адміністрації – Сергій Борзов, заступник голови Вінницької обласної ради – Дмитро Чаленко, депутат Вінницької обласної ради Тетяна Побережна, голова Гайсинської районної ради Віталій Савчук, його заступниця Оксана Матвієнко, голова Гайсинської районної державної адміністрації Людмила Головашич.

Родзинкою свята стали запрошені Іриною та Віталієм Марчуками справжні зірки теле-шоу «Ліга сміху» Дмитро Голубєв та Олександр Таранчук. Справжніми фаворитами свята стала українська команда КВН та Ліги сміху «VIP-Тернопіль», а також співак Олег Кензов, який також святкував свій день народження в цей день. Свято завершилося святковим салютом!

На порозі 30-річного ювілею незалежності України, зичимо процвітання нашому місту, нашій державі та кожній родині зокрема!

Миру і щастя вам гайсинчани!!!