RSS

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо припинення (ліквідації) загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів – Дошкільний навчальний заклад імені В.С.Стуса с. Рахнівка Чечелівського старостинського округу Гайсинської міської ради

Найменування організатора  громадського обговорення – Гайсинська міська рада.

Мета: врахування думки жителів с. Рахнівки Чечелівського старостинського округу Гайсинської міської ради щодо припинення (ліквідації) загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів – Дошкільний навчальний заклад імені В.С.Стуса с. Рахнівка Чечелівського старостинського округу Гайсинської міської ради.

Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту, відповідного рішення засновника.

Період реформ, розпочатий Міністерством освіти і науки, поставив питання реорганізації та закриття шкіл у сільській місцевості на одне з перших місць на порядку денному. Ця проблема гостра для всієї України і є результатом демографічної кризи, яка спостерігається в державі. З кожним роком кількість учнів в українських школах скорочується, тому й не дивно, що чимало навчальних закладів стали напівпорожніми. Найгостріше проблема малокомплектності проявляється у віддалених селах. Адже не можна надати якісної освіти у школі, де навчаються кілька дітей, чи розпорошувати бюджетні кошти, виділені на освітянську галузь, на утримання кількох неповних шкіл. Перед місцевою владою постає питання, утримувати ці школи (за опалення, електроенергію та зарплати технічного персоналу громада платить із власного бюджету) чи перевести дітей до більших шкіл та забезпечити там кращі умови навчання завдяки вивільненим коштам.

Станом на кінець 2020-2021 н.р. року в загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів – Дошкільний навчальний заклад імені В.С.Стуса с. Рахнівка навчається  24 учні, зокрема в 1-му, 2-му, 3-му та 4-му класі немає жодного учня.

Перспективна мережа загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів – Дошкільний навчальний заклад імені В.С.Стуса с. Рахнівка дозволяє зробити висновок про подальше зменшення контингенту учнів:

Навчальний рік 2018-2019 2019-2020 2020-2021 2021-2022
Усього учнів 35 31 27 17
У т.ч. 1 клас

 

Зростання контингенту учнів школи під питанням, оскільки вже на даний час у с.Рахнівка 10  дітей віком 3-5 років.

Різниця між річною вартістю навчання дитини у середньому та у малозаповненому класі сягає кілька десятків тисяч гривень: незалежно від кількості учнів, громада сплачує зі свого бюджету однакові кошти за опалення, електроенергію, воду і роботу технічного персоналу. Чим менше учнів – тим більша частка цих витрат припадає на кожного з них.

РОЗРАХУНОК УТРИМАННЯ  загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів – Дошкільний навчальний заклад імені В.С.Стуса с. Рахнівка на 2021 рік (тис.грн.)

№з/п Статус Посади Кількість ставок Розрахунок на місяць Розрахунок

на рік

1. ЗЗСО:ЗОШ І-ІІ ст. Педагогічні 8,75 117900 1414813
Технічні 11,5 88447 1061365
Утримання (електроенергія, паливо) 11250 135000
Продукти  харчування 50000
Всього 20,25 217597 2661178

 

Собівартість утримання одного учня по загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів – Дошкільний навчальний заклад імені В.С. Стуса с. Рахнівка за 2020 рік становить 59776 грн. на рік при середній собівартості по закладах загальної середньої освіти Гайсинської міської ради 28115 грн. за рік (середня собівартість утримання  1-го учня серед сільських закладів  становить 39740 грн. за 2020 рік),  а за 6 місяців 2021 року вартість утримання одного учня становила 41818 тис. грн. (середня вартість утримання одного учня по закладах загальної середньої освіти за 6 місяців 2021 року становить 17962 грн).

Питання не лише у коштах, але й якості освіти, яку отримують учні таких шкіл. Напівпорожні школи у селах суттєво програють: у них зазвичай немає новітнього обладнання, бракує професійних вмотивованих учителів, одна людина викладає одразу декілька предметів.

Колектив школи нараховує 12 педагогічних працівників та 10 технічних, у тому числі 2 сезонних.

Із загальної кількості вчителів 12 працюють за фахом, проте в силу того, що школа є малокомплектною ряд навчальних предметів викладаються не фахівцями, що безумовно впливає на якість знань дітей із зазначених предметів.

Сучасний світ наукового та технічного прогресу дедалі наполегливіше вимагає кваліфікованих спеціалістів із достатніми знаннями у своїй галузі та творчим потенціалом. Така модель професійного спеціаліста формується, перш за все, у школі, що дає реальні знання, котрі допоможуть їм реалізувати себе в майбутньому навчанні, професії та житті. Навчання у великих шкільних колективах сприяє здоровій конкуренції між школярами, їх прогресивному, гармонійному розвитку. Перебуваючи у товаристві декількох однокласників, діти мають гірші можливості порівнювати себе з іншими та розвиватися, ніж їхні ровесники, які навчаються у великій школі.  Водночас, у малокомплектних школах немає змагальності, суперництва, немає колективу, де школярі тягнуться до кращого, до сильнішого. Діти вчаться в замкнутому колі. І практика показує, що успішність учнів малокомплектних шкіл залишає бажати кращого, вони рідко здобувають призові місця на предметних олімпіадах та конкурсах.

У разі закриття загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів – Дошкільний навчальний заклад імені В.С.Стуса с. Рахнівка підвіз буде здійснюватися  шкільним автобусом до ЗЗСО с. Чечелівка, яка знаходиться на відстані 4,7 кілометрів від с.Рахни. Відповідно в ЗЗСО с. Чечелівка збільшиться контингент учнів.

Питання  працевлаштування працівників є одним із пріоритетних для відділу освіти, в даному напрямку ведеться постійна робота.

Таким чином, саме забезпечення якості освітніх послуг стане одним з головних критеріїв, за якими українське суспільство буде оцінювати успішність освітніх реформ в країні.

 

  1. Суб’єкт, що вніс пропозицію щодо припинення (ліквідації) загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів – Дошкільний навчальний заклад імені В.С.Стуса с. Рахнівка – відділ освіти Гайсинської міської ради.
  2. Строк, місце, час проведення громадського обговорення, акредитації представників засобів масової інформації, реєстрації учасників – громадське обговорення відбудеться в приміщенні загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів – Дошкільний навчальний заклад імені В.С.Стуса с. Рахнівка 22.07.2021 року о 9.00 год. з громадськістю с. Рахнівка Чечелівського старостинського округу.
  3. Поштова адреса та адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форми для подання пропозицій (зауважень) –м. Гайсин вул. 1 Травня, 40, тел. 2-24-21, ел. адреса osvitagaysin@gmail.com.

Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, протягом 15  днів з дати опублікування повідомлення про його проведення.

  1. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення – відділ освіти Гайсинської міської ради, м. Гайсин вул. 1 Травня, 40, тел. 2-24-21, ел. адресаosvitagaysin@gmail.com.
  2.            Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Шрамко Валентина Миколаївна, начальник відділу освіти Гайсинської міської ради.
  3. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення – узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором протягом 15 днів після закінчення строку подання пропозицій. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Гайсинської міської ради.

 

ВИСЛОВІТЬ СВОЮ ДУМКУ, ПОДАВШИ СВОЇ ПРОПОЗИЦІЇ (ЗАУВАЖЕННЯ) У ПИСЬМОВІЙ ЧИ УСНІЙ ФОРМІ.