RSS

На день села у Кисляку встановили новий рекорд

Свято села відбулося в суботу 14 серпня. І очевидно, що кислячани  цього дня чекали з нетерпінням. Спекотна літня пора, вихідний день, і люди активно зійшлися ще до початку урочистих святкувань на майданчику в центрі села.

Свято відбувалося в теплій родинній атмосфері. Серед гостей заходу на диванчиках із сіна сиділи люди поважного віку, стояли молодь, і навіть матусі з немовлятами у візочках. Таке єднання поколінь побачиш, справді, хіба що за родинним столом.

Так само затишно було і на імпровізованій сцені просто неба. Організаторам свята вдалося усе органічно поєднати: яскраві панорамні локації, дизайнерські солом’яні диванчики, яскраві вишиванки, рушники, подушки, глиняні глечики, букетики з квіток-маковійок радували гостей, які  стали справжніми фотозонами. В цей день Кисляк став колискою української автентичності та фольклорного наслідування .

Першим зі сцени до гостей заходу звернувся староста Карбівського старостинського округу Ігор Тимощук. Він як ніхто знає, чим живе село, що турбує кислячан, і щиро вірить у перспективи села. Сучасне розвинене село – його орієнтир як старости.

В святкових заходах взяли участь міський голова Анатолій Гук, депутати Гайсинської міської ради 8 скликання Тетяна Сидорчук, Галина Войтенко, Олександра Максимчук, керівник ЦНАП Олександр Сидорчук.

Від імені Гайсинської міської ради та виконавчого комітету Анатолій Гук привітав кислячан зі святом села, з Медовим Спасом, побажавши всім міцного здоров’я та благополуччя, і запевнив, що Кисляк надалі буде процвітати.

Представник депутатського корпусу Гайсинської міської ради Олександра Максимчук подарувала міському голові історичний нотатник «Гайсинська ОТГ – Часопис громади», адже на святі були досягнення, які потрібно нотувати і архівувати в історичний базис.

Розділити радість свята з кислячанами приїхало багато гостей. Настрій гостям свята створювали артисти- найкращі творчі колективи Карбівського старостату, які виступали з ліричними та гумористичними вокальними номерами, і юні співаки й танцюристи.

Зі сцени звучало також поетичне слово – коли розважальне, а коли й глибоке, вдумливе. Хвилиною мовчання пом’янули полеглих за незалежність України, поклали квіти до пам’ятника невідомого солдата та зі сльозами на очах слухали символічний гімн Революції гідності «Гей, пливе кача по Тисині…». Всі подумки молилися за наших героїв, які назавжди залишились на полі бою, а також за тих, хто нині там на Сході, стоїть на варті нашої державності!

Не менш цікаво було й у зеленій зоні в затінку дерев. Виставка творів хенд-мейду місцевих народних умільців, народної атрибутики та символіки.

Ви знаєте, що у Кисляку живуть мега-креативні та мега- активні представники Гайсинської громади? Судячи з організації та постановки свята то це так.  Кисляцька громада дуже творча, щира і компанійська.

На справжній квест перетворився конкурс краси Міс-кисляк 2021, якому брали участь 10 корівок – годувальниць. Свої голоси гості свята віддавали справно.  Переможницею стала славнозвісна красунька Зорька під номером 1!  За свою красу та вишуканість отримала приз глядацьких симпатій, а також 50 тюків люцерни та відро макуха від меценатів свята.

День села Кисляк відзначають на Маковея, що стало поєднанням двох світів народних українських традицій та християнських легенд. У цьому році за підтримки СФГ «Чиста криниця» Ковальчука Сергія Михайловича  спекли найбільший маковий пиріг в громаді. Його розміри в довжину становили 3 метра 30 сантиметрів, а ширина складала 60 сантиметрів.

Гучними оплесками гості свята подякували чарівним господиням СФГ «Чиста криниця», адже їм вдалося спекти рекордне диво і нагодувати усіх гостей свята.

Найдовший Кисляцький маковий пиріг буде занесено як особливе досягнення в  «Часопис громади» Гайсинської ОТГ.

Весь майданчик громадського святкування був поділений на кілька локацій – у кожному куточку звучала музика, народні пісні, господарі свята щедро пригощали гостей маковими смаколиками та фотографувалися на згадку.

Дякуємо усім, хто долучився до святкування. Організаторам, гостям, а також спонсорам та меценатам свята окрема подяка та низький уклін.  Свято села у Кисляку було неперевершеним і незабутнім!