RSS

На Гайсинщині відбулося урочисте відкриття Алеї Слави 16-м героям-захисникам, які загинули, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України

12 жовтня 2017 року в центрі м. Гайсин, напередодні Дня Захисника України та Дня українського козацтва, відбулася хвилююча і пам’ятна подія – урочисте відкриття Алеї Слави 16-м героям-захисникам, які загинули, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та Парку пам’яті і слави героям-учасникам АТО.
На урочистий мітинг з нагоди відкриття Алеї Слави завітали почесні гості: голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій, заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Крученюк, голова Гайсинської райдержадміністрації Владислав Уткін, депутат Верховної Ради України Микола Кучер, депутат Вінницької обласної ради Лариса Білозір, голова Гайсинської районної ради Григорій Боровий, Гайсинський міський голова Анатолій Гук, голова ГО «Спілка учасників бойових дій АТО Гайсина і Гайсинського району» Микола Данилюк, представники громадських організацій учасників антитерористичної операції з усієї області, батьки і родини воїнів-земляків, які загинули, захищаючи цілісність і суверенітет України, громадськість міста.


Заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Крученюк, звертаючись до присутніх, зауважив, що відкриття Парку пам’яті і слави героям – учасникам АТО – надзвичайно знакова подія не лише для гайсинчан, а й усієї Вінницької області. Він зазначив: «Найкращі сини, не шкодуючи свого життя, своїх власних інтересів пішли захищати і відстоювати кордони нашої держави. І ми, кожен на своєму місці маємо зробити усе, щоб наша держава стала сильною, самодостатньою, взірцем не лише для Європи, а й для всього світу в цілому.» Також Олександр Васильович побажав усім єдності у справах, думках, впевненості в майбутньому.
З найщирішими словами вдячності і глибокої поваги звернувся до воїнів, учасників антитерористичної операції та родин загиблих героїв голова Гайсинської райдержадміністрації Владислав Уткін: «Створення алеї слави, музею, парку – наше свідчення глибокої шани усім, хто поклав своє життя за цілісність і недоторканість нашої держави, за її мир і незалежність. Усім, хто боронить сьогодні Україну. Усім, хто своєю щоденною працею наближає довгоочікуваний мир і добробут. Світла пам’ять про героїв житиме в наших серцях. А молоде покоління українців буде виховуватись на прикладі мужності і патріотизму, любові до рідної Батьківщини».
Також з вітальним словом звернулися до гайсинчан народний депутат України Микола Кучер, Гайсинський міський голова Анатолій Гук та голова ГО «Спілка учасників бойових дій АТО Гайсина і Гайсинського району» Микола Данилюк.
Право відкрити Алею Слави, яка стала ще одним святим місцем нашого краю та увіковічить імена героїв – земляків Гайсинщини, які віддали своє життя в ім’я миру і свободи України було надано воїнам-орденоносцям Бичку О.М. (орден Б.Хмельницького), Задорожньому Г.В. (орден «За мужність» ІІІ ст.), Лісовому Б.І. (орден Б.Хмельницького) та Михайловському О.П. (орден «За мужність» ІІІ ст.)
Почесні гості та всі вдячні гайсинчани поклали квіти до меморіалу загиблим воїнам – землякам та пом’янули героїв хвилиною мовчання.
Скільки б часу не минуло – світла пам’ять про них вічно житиме в наших серцях та серцях майбутніх поколінь гайсинчан, виховуючи своїм гідним прикладом патріотизм, віру в справедливість, єдність і незламність духу українців. Ми пам’ятатимемо кожного поіменно, не маємо права забути тих, хто загинув на вогненних дорогах Сходу і хто захищав нас з вами, рідний край, Вітчизну:
Рядового Коваленка Петра Миколайовича,
Солдата Муху Володимира Олександровича,
Солдата Менюка Станіслава Петровича
Підполковника запасу Ковригу Сергія Володимировича,
Молодшого сержанта Проніна Вадима Олександровича,
Старшого прапорщика Мацепулу Сергія Петровича,
Сержанта Мельника Олександра Івановича,
Солдата Дмитренка Олександра Олександровича,
Старшого матроса Кравченка Сергія Вікторовича,
Солдата Бороняка Миколу Михайловича,
Солдата Рибаченка Олександра Сергійовича,
Прапорщика Скрипника Анатолія Олександровича,
Старшого солдата Воловенка Ігоря Івановича,
Солдата Максименка Олега Олександровича,
Майора Лактионова Альберта Альбертовича
Прапорщика Щербіну Андрія Вікторовича
Хочемо висловити велику вдячність всім, хто долучився до такої благородної справи відкриття Алеї Слави, яка стане окрасою нашого міста. Ми впевнені, Алея Слави, то не тільки пам’ять, то нагадування всім нам, що не можна забувати і не можна прощати – ні Іловайськ, ні Донецьк, ні Дебальцево, ні захоплений Крим, ні нав’язану гібридну війну, яка поламала людські долі. Правда завжди перемагає зло. Тож віримо, що Господь пошле нашим захисникам силу і здоров’я, віру і впевненість в своїх силах, аби швидше перемогти ворога і повернутися до дому. Дай Боже аби вічно жила Україна в мирі і злагоді з іншими народами, аби наша українська родина вишивала свої рушники тільки яскравими, барвистими кольорами, а всі ми українці були єдині в своїй вірі, прагненнях і надіях.
Слава Україні!

Інформацію отримано з: http://gaysin-rda.gov.ua/component/content/article/2-2013-02-28-13-20-27/5529–16-.html © www.gaysin-rda.gov.ua

Print Friendly

Ви можете залишити ваш коментарій нажче.

Залишіть будьласка коментарій

Введіть цифри з малюнку: