RSS

На Гайсинщині вшанували пам’ять жертв Бабиного Яру

29 вересня 2020 року виповнюються 79-ті роковини від початку однієї із найтрагічніших сторінок Голокосту — масових страт нацистськими окупантами в урочищі Бабин Яр у м. Києві євреїв, а також ромів, українців та представників інших національностей.

Цього дня в м. Гайсин із дотриманням карантинних вимог до пам’ятного знаку на братській могилі жертв фашизму відбуися заходи з ушанування пам’яті жертві цієї великої трагедії.

Вшанувати пам’ять жертв трагедії Бабиного Яру прийшли голова райдержадміністрації Людмила Головашич, заступник голови райдержадміністрації, голова районної ради Григорій Боровий, заступник Гайсинського міського голови Володимир Бабій та представники громадськості.

Довідково

За інформацією Українського інституту національної пам’яті з вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го Бабин Яр був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводили органи нацистської поліції безпеки та айзантцгрупи СД разом із військовою та цивільною владою Києва. Жертвами нацистів стали євреї, роми, українські націоналісти, радянські військовополонені, пацієнти київської психіатричної лікарні та інші національні чи соціальні групи, яких окупанти вважали ворогами або ж “просто зайвими”. Бабин Яр – це некрополь для більше ніж 100 000 цивільних громадян та військовополонених.

Інформацію отримано з http://gaysin-rda.gov.ua

Print Friendly

Ви можете залишити ваш коментарій нажче.

Залишіть будьласка коментарій

Введіть цифри з малюнку: