RSS

У Гайсині відкрили меморіальну дошку засновнику краєзнавчого музею Стрижалову Володимиру Леонідовичу

Сьогодні, 13 жовтня 2020 року, відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки засновнику Гайсинського краєзнавчого музею Стрижалову Володимиру Леонідовичу.

В урочистих заходах взяли участь голова райдержадміністрації Людмила Головашич, голова районної ради Григорій Боровий, Гайсинський міський голова Анатолій Гук, начальник відділу культури, молоді і спорту райдержадміністрації Микола Ричков, директор музею Ігор Стрижалов, науковий співробітник музею Сергій Васильченко, представники громадськості району.

Багато теплих слів та спогадів від керівництва району та міста, колишніх колег було адресовано засновнику Гайсинського краєзнавчого музею Стрижалову Володимиру, а також підкреслено його визначну роль у створенні музею. Адже саме його зусиллями були зібрані унікальні експонати, які є гордістю музею. Саме він турбувався, щоб було виділено приміщення, щоб робота новоствореного музею Гайсинщини була продуктивною, значущою, необхідною для підростаючого покоління та всіх гайсинчан.

Володимир Леонідович вмів організовувати однодумців, краєзнавців, істориків, аби музей мав свою візитівку, аби в ньому були висвітлені всі значимі для району події, аби залишити для нас, відвідувачів музею, ауру емоцій, неповторність експозицій, цінні етнографічні та художні колекції, документи, рукописи, історичні фото. В фондах музею нараховується 3562 експонати – і це наша історія, яку треба знати.

Перший директор краєзнавчого музею Володимир Стрижалов – справжній патріот Гайсинщини, багато років свого життя віддав служінню людям, вивченню досвіду минулих поколінь заради нашого майбутнього.

Володимир Леонідович народився 13 вересня 1935 року у м. Гайсин. Навчався у середній школі №1. В 1954 році вступив на військову службу до Балтійського флоту. В 1964 році закінчив Далекосхідне командне танкове училище в м. Блоговіщенську. З 20.07.1968 по 12.11.1968 р. – учасник бойових дій у Чехословаччині. З 1975 по 1980 р. був начальником військової автомобільної інспекції першої гвардійської армії, а згодом – третьої загальновійськової армії.

З 1994 року жив у Гайсині, очолював ряд громадських організацій. За його ініціативи та підтримки ветеранської організації інтернаціоналістів у 1995 році був створений музей Великої Вітчизняної війни. У 2000 році рішенням міськради музей Великої Вітчизняної війни перейменували в історико-краєзнавчий музей Гайсинщини. У 2005 році краєзнавчому музею Гайсинщини присвоєно статус державного.

Інформацію отримано з http://gaysin-rda.gov.ua

Print Friendly

Копентарі та пінги до записів заборонено

Залишити коментарій не можна.