RSS

V Всеукраїнський фестиваль автентичних колективів на приз Гната Танцюри

12 червня 2021 року, Гайсинська громада приймала гостей з різних куточків України, відкриваючи цикл культурно-мистецьких заходів на Вінниччині «Ти у мене єдина!» до 30 річчя Незалежності держави, організувавши V Всеукраїнський фестиваль-конкурс автентичних колективів на приз Г. Танцюри, приурочений 120-ій річниці від дня народження знаного подільського фольклориста.
Вже з самого ранку біля Гайсинського міського Будинку культури було велелюдно, тут панувала радісна передсвяткова атмосфера. Заходи почалися на центральній площі міста. Почесних гостей радо, з хлібом-сіллю та веселою українською піснею зустрічали гайсинчани на чолі з міським головою. Вступне слово сказав міський голова Анатолій Гук, привітавши жителів громади та гостей з знаною подією у Гайсинськім краю.
До слова долучилися і поважні гості з області : директор департаменту гуманітарної політики Вінницької облдержадміністрації – Олександр Мельник, начальник управління культури та креативних індустрій – Ольга Дернова, голова Гайсинської РДА – Людмила Головашич, голова Гайсинської районної ради – Віталій Савчук, видатний етнограф, фольклорист сучасності, послідовник Гната Танцюри – Микола Дмитренко, член національної спілки письменників України, поетеса – Жанна Дмитренко, директор видавництва “ЛІТЕРА ЛТД” – Сергій Макаревич, український фольклорист, кандидат філологічних наук, доцент Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича – Василь Костик.


Усі гості фестивалю мали змогу відвідати музей ім. Гната Танцюри, були ознайомлені з історією його життя та усіх експонатів. Велику масу квітів принесли шанувальники українських пісень до меморіальної дошки культурного діяча.
Досить цікавою була виставка декоративного мистецтва майстрів народної творчості «Містечко майстрів», де народні майстри демонстрували справжні витвори мистецтва з дерева, глини, лози. Старовинні вишиванки, рушники, ляльки, вироби з бісеру, ікони, керамічні вироби з глини, картини зачаровували своєю красою і різноманіттям.
Старостатами Гайсинської об’єднаної територіальної громади було організовано виставкові світлиці, які дбайливо і гарно оформлені. Гостей та учасників свята господарі гостинно запрошували скуштувати смачних страв, якими здавна славиться кожне село завдяки майстриням народної кухні. Фаворитами гостей стали світлиці Чечелівського, Кунянського та Лад.-Хутірського старостатів. Найсмачніша випічка за словами гостей була у Ярмолинецького старосту.
Святкова хода фольклорних колективів не минула без овацій відвідувачів фестивалю. Гостей також вразило своєю красою шоу-дефіле вродливих дівчат з довгими косами в національних шатах та у вінках з живих квітів.
В рамках фестивалю відбувся концерт академічного ансамблю пісні і танцю «Поділля» Вінницької обласної філармонії ім. М. Леонтовича. Усі поціновувачі народного співу мали змогу доторкнутися душею до першоджерел українських пісень, що зрощувалися та збиралися на теренах України та Гайсинської громади.
А найочікуванішою подією свята був виступ відомого фольк-рок-гурту «ТОЛОКА». В цьому році перемогу на етно-фестивалі здобув народний гурт “Кумасі” Оратівської громади. Переможців фестивалю вітали голова Вінницької ОДА Сергій Борзов, народна депутатка України Ірина Борзова, голова Гайсинської РДА Людмила Головашич та безпосередньо міський голова Анатолій Гук. Ще одним сюрпризом на завершення свята став святковий салют. Всі відчули еліксир народної насолоди: усі гості задоволені, а переможці щасливі!